Komisja śledcza ds. Amber Gold trwa od 2016 roku. Przez ten czas przesłuchanych zostało wielu polityków oraz funkcjonariuszy, a także były prezes spółki Marcin P. Jak do tej pory nie udało się jednak przesłuchać ówczesnego premiera Donalda Tuska.

Na stronie Sejmu poinformowano, że przesłuchanie Donalda Tuska ma odbyć się dziś. – 5 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 10:00. sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F). Przesłuchanie Donalda Tuska, byłego Prezesa Rady Ministrów, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold – brzmi informacja.

Przesłuchanie Tuska będzie ostatnim w komisji. Nie wiadomo jednak, czy przesłuchanie się odbędzie, ponieważ były premier nie potwierdził swojej obecności. Małgorzata Wasserman nie kryje z tego powodu niezadowolenia. – Jest tym bardziej przykre, że Roman Giertych był sam członkiem komisji śledczej i wie, że za każdym razem sekretariat dzwoni i pyta świadka, czy przyjdzie na dany termin – powiedziała.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!