Około godziny dwunastej odbędzie się dziś zamknięte spotkanie Rady Krajowej partii Nowoczesna. Dojdzie na nim do wyboru zarządu partii, a wyniki głosowania o godzinie 14:00 przedstawi na konferencji Katarzyna Lubnauer.

Nowa liderka partii, która niedawno zdetronizowała Ryszarda Petru, przypomniała w wywiadzie telewizyjnym, iż niejednokrotnie deklarowała, że Petru ma swoje miejsce w zarządzie, jeśli zechce. Choć Lubnauer oświadczyła, że wszystkie decyzje podjęte zostaną w głosowaniu, to jednak nie ukrywa swoich faworytów, którym udzieli poparcia w czasie głosowania:

– Kamili Gasiuk-Pihowicz, z którą zawarłam pewien sojusz strategiczny na wybory; Adamowi Szłapce, który był dotychczas sekretarzem i uważam, że był dobrym sekretarzem, oraz Mirosławowi Pampuchowi, który był dobrym skarbnikiem i uważam, że powinien nim pozostać.

Czy w nowym zarządzie znajdzie miejsce Ryszard Petru i co on sam mówi o swojej kandydaturze? Wczoraj w wypowiedzi dla mediów stwierdził:

– Zdecydowałem się kandydować po wielu namowach ze strony przewodniczących regionów, osób, które były w Nowoczesnej od początku. Chciałbym dać sygnał po pierwsze, że zależy mi na Nowoczesnej. Niewchodzenie do zarządu byłoby odebrane jako dezaprobata tego, co się wydarzyło.

Petru przy tym jest świadomy, że jego kandydaturę do zarządu nie zgłosi liderka partii, lecz ktoś z sali w czasie odbywającego się sobotniego spotkania Nowoczesnej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę