Dziś w południe wybory zarządu Nowoczesnej. Czy Petru znów wróci do gry?

Około godziny dwunastej odbędzie się dziś zamknięte spotkanie Rady Krajowej partii Nowoczesna. Dojdzie na nim do wyboru zarządu partii, a wyniki głosowania o godzinie 14:00 przedstawi na konferencji Katarzyna Lubnauer.

Nowa liderka partii, która niedawno zdetronizowała Ryszarda Petru, przypomniała w wywiadzie telewizyjnym, iż niejednokrotnie deklarowała, że Petru ma swoje miejsce w zarządzie, jeśli zechce. Choć Lubnauer oświadczyła, że wszystkie decyzje podjęte zostaną w głosowaniu, to jednak nie ukrywa swoich faworytów, którym udzieli poparcia w czasie głosowania:

– Kamili Gasiuk-Pihowicz, z którą zawarłam pewien sojusz strategiczny na wybory; Adamowi Szłapce, który był dotychczas sekretarzem i uważam, że był dobrym sekretarzem, oraz Mirosławowi Pampuchowi, który był dobrym skarbnikiem i uważam, że powinien nim pozostać.

Czy w nowym zarządzie znajdzie miejsce Ryszard Petru i co on sam mówi o swojej kandydaturze? Wczoraj w wypowiedzi dla mediów stwierdził:

– Zdecydowałem się kandydować po wielu namowach ze strony przewodniczących regionów, osób, które były w Nowoczesnej od początku. Chciałbym dać sygnał po pierwsze, że zależy mi na Nowoczesnej. Niewchodzenie do zarządu byłoby odebrane jako dezaprobata tego, co się wydarzyło.

Czytaj także:  Czy ruch Trzaskowskiego odniesie sukces? Zobacz wyniki sondażu

Petru przy tym jest świadomy, że jego kandydaturę do zarządu nie zgłosi liderka partii, lecz ktoś z sali w czasie odbywającego się sobotniego spotkania Nowoczesnej.