Były lider Nowoczesny szykuje niespodziankę? Prawdopodobnie stworzył on autorski projekt polityczny, którego szczegółów nie zna obecna szefowa partii Katarzyna Lubnauer. Czyżby nadchodził koniec Nowoczesnej?

Na godzinę 12:00 zapowiedziano konferencje prasową Ryszarda Petru, która odbędzie się w hotelu Indigo Warsaw Nowy Świat w Warszawie. Tematem spotkania ma być realizacja listopadowego planu polityka, którym miała być budowa własnego projektu politycznego. Projekt ów zakłada krytykę gospodarczą działań premiera rządu oraz inspirowanie współpracy opozycji.

Osoba z otoczenia Petru dzieli się z dziennikarzami spostrzeżeniem, że twórca Nowoczesnej jest wypychany z partii przez Lubnauer i jej stronników. Sam Petru też nie ukrywał rozgoryczenia po przegranej w wewnętrznych wyborach, stwierdzając, że nie docenił roli intryg i wielomiesięcznego knucia. Teraz ma on szansę na rewanż, który może okazać się zabójczy dla partii kierowanej przez Katarzyne Lubnauer. Nowoczesnej, mocno chwiejącej się już na nogach z powodu kłopotów finansowych, ostatniego czego teraz trzeba, to bratobójczej wojny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę