Fot. Wikimedia.org

Jak wynika z sondażu przygotowanego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 35,2 proc. badanych, na KO – 21,3 proc., a na Polskę 2050 – 16,5 proc.

Największą popularnością cieszy się niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość, na które chęć oddania głosu wyraziło 35,2 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim sondażem z 21 czerwca partia rządząca odnotowała wzrost poparcia o 1 punkt proc.

Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 21,3 proc., co oznacza wzrost poparcia aż o 6,6 proc. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 16,5 proc. głosów. Jest to wynik gorszy niż w poprzednim badaniu o 2,5 proc.

Na Lewicę głos oddałoby 7,8 proc. ankietowanych (spadek o 2,6 proc.), na Konfederację – 5,6 proc. (spadek o 1,5 proc.), a na Koalicję Polską-PSL – 5,1 proc. (spadek o 0,2 proc.).

Z sondażu wynika ponadto, że 40 proc. badanych wierzy, że PO na czele z byłym premierem Donaldem Tuskiem odbierze władzę PiS. Przeciwnego zdania było 47 proc. respondentów, a 13 proc. nie miało w tej kwestii zdania.

Badanie przeprowadzono w dniach 5–7 lipca na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych osób.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat