Podczas środowego koncertu w Weronie, który był częścią jego pożegnalnej trasy koncertowej, Elton John nie ograniczył się do zaprezentowania największych swoich hitów. Przed wykonaniem utworu „Bieleve” przemówił do wielotysięcznej publiczności i… sprzeciwił się brexitowi.

72-letni brytyjski gwiazdor rocka swoich rodaków, opowiadających się za wyjściem Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej, nazwał wprost „kolonialnymi, angielskimi idiotami”.

– Wstydzę się tego co zrobił mój kraj – krzyczał przez ponad minutę ze sceny Elton John. – Dzielimy ludzi. Mam dość polityków, a zwłaszcza brytyjskich polityków. Mam śmiertelnie dość brexitu. Jestem Europejczykiem. Nie jestem jakimś głupim kolonialnym imperialistycznym angielskim idiotą – wołał muzyk.

To nie pierwsza tego typu deklaracja Eltona Johna. W zeszłym roku stwierdził, że Brytyjczycy zostali oszukani. – Zacznijmy od tego, że nie sądzę, iż Brytyjczykom powiedziano prawdę. Obiecano im coś, co jest zupełnie śmieszne i ekonomicznie nieopłacalne – mówił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę