REKLAMA

REKLAMA

Zamieszkały w Żabnie 81-letni pan na długo zapamięta swoje roztargnienie. Z powodu zgubionych kluczy będzie odpowiadać za posiadanie amunicji i broni palnej bez posiadania właściwych dokumentów.

Leciwy miłośnik militariów posiadał jak się okazuje w mieszkaniu cały skład broni palnej. Gdyby nie dobra wola funkcjonariuszy nic by się zapewne nie wydało. Wszystko wyszło na jaw, ponieważ emeryt zapodział gdzie klucze do domu. Uprzejmi policjanci chcieli pomóc w poszukiwaniach zguby. W konsekwencji natrafiono na kilkanaście sztuk broni i amunicję. PAP informuje, że na wyposażeniu „kolekcjonera” były także lufy z komorami zamkowymi.

REKLAMA

Możliwe, że gdyby nie sąsiedzi, którzy wezwali policjantów, doszło by do tragedii. Z lokalu zamieszkanego przez 81-latka ulatniał się gaz, a on akurat zgubił klucze. Zgodził się, aby funkcjonariusze wyłamali drzwi. Zabezpieczono szybko butlę z gazem i przy okazji znaleziono nielegalną broń.

Teraz starszego pana będą czekały konsekwencje prawne. Amunicję i broń zabezpieczono. Obecnie w sprawie musi się wypowiedzieć biegły. Prawo przewiduje za posiadanie broni palnej i amunicji do 8 lat więzienia.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA