Emilewicz: Będzie program 1000 plus!

– Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę czy inne wydarzenie związane z turystyką – powiedziała w Radiu Maryja Jadwiga Emilewicz.

   

Minister rozwoju wyjaśniła, że pewne przywileje dla branży turystycznej i hotelarskiej zostały już zapisane w uchwalonych przepisach, umożliwiających korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi, związane z aktywnościami turystycznymi.

– Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii – zapewniła Emilewicz.

   

Rozwiązanie z pakietu tzw. tarczy antykryzysowej zakłada, że zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy z mocy prawa po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Zamiast pieniędzy klient będzie mógł też otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.

Z vouchera na realizację imprezy turystycznej klienci będą mogli skorzystać w przyszłości, a dokładnie w ciągu 12 miesięcy od dnia, w którym miało się odbyć odwołane wydarzenie.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News