„Nie ma u nas miejsca na  jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany, wszystkich traktujemy z szacunkiem”, napisała na Twitterze Monika Marianowicz, rzeczniczka sieci salonów Empik. Potwierdziła tym samym informację o tym, że w Empiku nie będzie dostępny najnowszy numer „Gazety Polskiej”. Przyczyną jest załączona do niego naklejka z przekreślonym tęczowym symbolem i z napisem „Strefa wolna od LGBT”.

„Wolność słowa – oczywiście! Zawsze byliśmy i jesteśmy jej orędownikiem, ale wszystko w granicach prawa. Jeśli to jest łamane, wtedy mamy podstawy do zaprzestania dystrybucji danej publikacji”, podkreśliła Marianowicz.

Z oburzeniem do decyzji sieci Empik odniósł się redaktor naczelny „GP” Tomasz Sakiewicz. W Telewizji Republika podkreślił, że akcja jest odpowiedzią na liczne głosy czytelników, którzy domagali się reakcji na atakowanie osób sprzeciwiających się ideologii LGBT.

– Ludzi trzeba szanować wszystkich, nawet jeśli są to homoseksualiści. Mamy prawo również krytykować swoje poglądy nawzajem. Jeśli jednak niszczy się wizerunki, uważane przez nas za święte, atakuje się wręcz duchownych – należy reagować – zauważył Sakiewicz.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę