Władze Czech ogłosiły epidemię – stan alarmowy przekroczyła liczba zachorowań na grypę. Najwięcej zachorowało dzieci w wieku przedszkolnym. Rządzący apelują o rozwagę i zalecają unikanie dużych skupisk ludzi.

Grypa szaleje przede wszystkim w regionach: libereckim, morawsko-śląskim, pilzneńskim, południowo-morawskim. – Zalecam obywatelom, żeby unikali większych skupisk ludzkich, a przede wszystkim przestrzegali podstawowych zasad higieny, takich jak kichanie do chusteczki, a po podróży komunikacją miejską – mycie rąk – podała do informacji Główna Inspektor Sanitarna Eva Gottvaldova. Zaleciła też, by nie lekceważyć symptomów schorzenia i zachować rozwagę. – Zachowujcie się odpowiedzialnie, nie lekceważcie infekcji i nie roznoście choroby – ogłosiła.

Na 100 tys. mieszkańców liczba zachorowań wynosi 1715. To o 20% więcej niż miało miejsce w zeszłym tygodniu. Epidemię ogłasza się, gdy liczba zachorowań przekroczy 1500 na 100 tys. mieszkańców. W tym okresie (styczeń-marzec) grypa szaleje również w Polsce. To w tych miesiącach przypada szczyt zachorowań. By ustrzec się przed wirusem, w części szpitali zakazano odwiedzin.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna