REKLAMA

REKLAMA

– Mam nadzieję, że Platforma Obywatelska zakończy swój żywot bardzo szybko i nie będzie już robiła problemów na drodze do dobrego funkcjonowania państwa polskiego – powiedział w niedzielę europoseł Lewicy Marek Balt w programie „Polityczna kawa” w Telewizji Republika.

Polityk odniósł się w ten sposób do przegranej większości opozycyjnej w Senacie podczas głosowania nad przyjęciem preambuły do ustawy ratyfikującej Europejski Fundusz Odbudowy. Zarzucił również partii Borysa Budki nielojalność wobec innych partii opozycyjnych. Jego zdaniem pakt senacki, regulujący działania w izbie wyższej parlamentu opozycyjnej większości, przestał istnieć „ze względu na to, że senatorowie Platformy głosują z Prawem i Sprawiedliwością, albo nie głosują”.

REKLAMA

– To jest skandal, a Platforma się skompromitowała mówiąc, że będzie głosowała nad ważnymi poprawkami do ustawy i później nie głosowała za nimi – mówił. – Senator Libicki wstrzymał się ostatnio w głosowaniu nad Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Platforma wyciska na nas jakąś lojalność, której nie powinno być. Powinniśmy głosować zgodnie z interesem publicznym i z interesem Polski i nie zwlekać z tym głosowaniem – uzasadniał swoją opinię Balt.

REKLAMA