Akcja wydobycia bomby lotniczej z czasów II wojny światowej odbyła się dziś rano. Przez ten czas mieszkańcy Polic musieli opuścić swoje domy. Ewakuowano 25 tysięcy mieszkańców.

– Policjanci wraz ze strażnikami miejskimi nadzorują trwającą ewakuację. Funkcjonariusze będą także sprawdzali, czy przed podjęciem bomby w strefie zagrożenia wybuchem nie znajdują się osoby, które nie są w stanie jej samodzielnie opuścić. Dla nich przygotowano specjalne pojazdy, które wywiozą je w bezpieczne miejsce – poinformowała podkomisarz Anna Gembala z zachodniopomorskiej policji.

Ewakuacja mieszkańców została zaplanowana od godziny 6 do 9 rano. Wydobycie niewybuchu natomiast rozpoczęło się o godzinie 9:30 i trwać będzie do 11:30.

Około godziny 12:00 zaplanowano powrót mieszkańców do domów.

Niewybuch waży około 250 kilogramów. Natknięto się na niego w czwartek podczas przeprowadzania prac ziemnych. Obszar zagrożenia eksplozją obejmuje teren półtora kilometra od bomby. Osoby ewakuowane na czas wydobycia i przewiezienia niewybuchu zostały przetransportowane do Szkoły Podstawowej nr 8 i 2 w Policach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę