Zakład Ubezpieczeń Społecznych zażądał od TVP Info sprostowania podanych 2 listopada na portalu tego kanału telewizji publicznej nieprawdziwych informacji dotyczących wysokości przyszłej emerytury Donalda Tuska. Miałaby ona wynosić około 30 tys. złotych i być wypłacana przez ZUS.

TVP Info, powołując się na tekst w dzienniku „Super Express”, poinformowało, że ZUS ujawnił wysokość uposażenia emerytalnego byłego polskiego premiera. W rzeczywistości materiał „SE” dotyczył symulacji przewidywanej wysokości emerytury po podliczeniu zarobków Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Gazeta informowała, że najwyższa emerytura w Polsce wynosi obecnie 22,4 tys. złotych. W przypadku Tuska mogłoby to być nawet około 30 tys. zł miesięcznie ze względu na lata pracy w Polsce i za granicą.

Na portalu TVP Info napisano tymczasem, że taką emeryturę Tusk będzie otrzymywał z ZUS.

Państwowy ubezpieczyciel natychmiast jednak zdementował to kłamstwo. „Prosimy o sprostowanie nieprawdziwej informacji podanej w tym tweecie. Przekręcili Państwo treść artykułu SE. ZUS nie udzielał nikomu takiej informacji! Poza tym nie wypłacamy emerytur z tytułu pracy w organach UE”, oświadczył ZUS na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

https://twitter.com/StocktonDiabeI/status/1190618810480508928


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę