Fatalne wieści dla opozycji! Ani Donald Tusk, ani Władysław Kosiniak-Kamysz nie miałby szans w starciu z…

Najnowszy sondaż IBRiS, przeprowadzony dla „Dziennika Gazety Prawnej”i radia RMF FM, przynosi złe wieści dla partii opozycyjnych. Okazuje się bowiem, że nie mają one obecnie kandydata, który mógłby rzucić wyzwanie w wyborach prezydenckich Andrzejowi Dudzie. Nie jest też wcale tak, że murowanym faworytem wyborów w 2020 roku jest były premier Donald Tusk. Obecny prezydent, jeśli się nie zmieni,  może być niemal pewny reelekcji.

   

Z badania pracowni IBRiS wynika, że ani Donald Tusk, ani Rafał Trzaskowski, ani Władysław Kosiniak-Kamysz nie byłby w stanie pokonać urzędującego prezydenta,  gdyby wybory prezydenckie odbywały się już teraz. Z każdym z tych polityków Andrzej Duda wygrywa w cuglach.

W starciu z Władysławem Kosiniak-Kamyszem Andrzej Duda otrzymałby 40,1 proc. głosów, a polityk PSL jedynie 27,6 proc. W pojedynku z Donaldem Tuskiem prezydent mógłby liczyć na 46, 2 proc., a szef Rady Europejskiej tylko na 31,5 proc. głosów. Gdyby to obecny włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski rywalizował z głową państwa, dostałby 23,1 proc., czyli dwa razy mniej niż Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby w tym zestawieniu 45,9 proc.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News