Fizjoterapeuci i diagności uwierzyli rządowi. Nie będą głodować!

Podczas piątkowej konferencji prasowej zorganizowanej w szpitalu pediatrycznym przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie walczący o podwyżki fizjoterapeuci i diagności poinformowali o zawieszeniu prowadzonego przez nich strajku głodowego do 1 września.

   

Jest to wynik czwartkowych rozmów przeprowadzonych w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” przez związkowców z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych i Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Przewodniczący OZZPF Tomasz Dybek stwierdził, że wspólnym postulatem diagnostów i fizjoterapeutów jest wzrost wynagrodzeń o 1200 zł netto dla najgorzej zarabiających. Na początku związkowcy chcą 500 zł. – Nie odchodzimy od naszych postulatów, dajemy ministerstwu kredyt zaufania. Liczymy na to i jesteśmy przekonani, że ministerstwo się wywiąże i to minimum 500 zł każdy z diagnostów, fizjoterapeutów i innych zawodów pominiętych otrzyma. To już będzie wiadomo na początku lipca – poinformował podczas briefingu.

   

Medycy strajk głodowy rozpoczęli 21 maja. Wpływ na piątkową decyzję o jego wstrzymaniu miały nie tylko negocjacje z ministrem, ale także pismo z Ministerstwa Zdrowia. Resort Szumowskiego obiecał fizjoterapeutom wzrost wycen niektórych świadczeń, monitorowanie podwyżek w poszczególnych placówkach oraz rozwój oferty szkoleniowej.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News