W Stargardzie (województwo zachodniopomorskie) wczoraj zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie fotografa pedofila, który molestował swoją córkę i dwie inne dziewczynki. Groziła mu kara 12 lat pozbawienia wolności – dostał 9 lat.

We wrześniu 2018 roku żona fotografa doniosła policji, że jej mąż prawdopodobnie wykorzystuje córkę i inne dzieci w swoim domu. Machina ruszyła. 40-latek został zatrzymany przez policję, a następnie został aresztowany. Prokuratura ustaliła, że mężczyzna doprowadzał małoletnie do wykonania innych czynności seksualnych. Jedną z nich była jego własna córka. Nieoficjalnie wiadomo, że pozostałe dwie dziewczynki miały około 7 lat i były córkami Jego przyjaciół. Fotograf prowadził profil na Facebooku, na którym udostępniał zdjęcia z sesji dzieci. Na wielu z nich dzieci były bez ubrań.

Za molestowanie seksualne nieletnich grozi surowa bezwzględna kara więzienia. Art. 200 Kodeksu Karnego stanowi – Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Wczoraj, po ponad roku od aresztowania sprawa miała swój finał w sądzie w Stargardzie. Pedofil dostał wyrok 9 lat pozbawienia wolności, zakaz zbliżania do pokrzywdzonych przez osiem lat i karę zadośćuczynienia dla jednej z ofiar w kwocie 10 tysięcy złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę