Papież Franciszek przed niedzielną południową modlitwą Anioł Pański, zwrócił się w Watykanie z apelem do wiernych o to, by – szczególnie w czasie pandemii koronawirusa – skoncentrowali się na pomocy osobom najbardziej jej potrzebującym. Podkreślił również, że Boże Narodzenie zostało „skonfiskowane” przez wszechobecny „konsumpcjonizm”.

– W tym trudnym czasie zamiast narzekać na to, co pandemia nam uniemożliwia, zróbmy coś dla kogoś, kto ma mniej; nie kolejny prezent dla nas i dla naszych przyjaciół, ale dla potrzebującego, o którym nikt nie myśli – mówił ojciec święty.

Franciszek zaapelował również, by nadchodzące Boże Narodzenie stało się dla wszystkich „okazją do wewnętrznej odmiany, modlitwy, nawrócenia, kroków naprzód na drodze wiary oraz braterstwa między nami”. – Rozejrzyjmy się wokół, ile osób jest w potrzebie, ilu jest cierpiących braci. Brat, który cierpi, należy do nas – podkreślił papież.

Ojciec święty zwrócił się do wiernych, by pamiętali, że „żłóbek w Betlejem to nie konsumpcjonizm”. – Nie dajmy się ponieść przez konsumpcjonizm, przez szał, by zrobić to i to – mówił. – Konsumpcjonizm skonfiskował nam Boże Narodzenie – podkreślił Franciszek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę