Władysław Frasyniuk został poproszony w telewizji o komentarz dotyczący Marszu Niepodległości, który budził kontrowersje m.in. z powodu rasistowskich haseł, jakie były tam prezentowane.

Marsz z 11-go listopada tak ocenił: – Jestem przekonany, że większość maszerujących to nie faszyści i nie rasiści, ale jest taka prosta zasada, że przyzwoity człowiek, który przychodzi na demonstrację i widzi rasistowskie czy faszystowskie hasła, wraca do domu.

Frasyniuk obarczył odpowiedzialnością za pojawienie się na Marszu haseł o zabarwieniu faszystowskim i rasistowskim prezesa lidera partii rządzącej. Według niego taka postawa manifestujących jest konsekwencją rządów PiS.

Były opozycjonista stwierdził: – Jarku, z przykrością muszę powiedzieć, znam cię osobiście i z całą pewnością jesteś człowiekiem, który nosi w sobie poglądy rasistowskie czy faszystowskie, i stałeś się twarzą tego marszu. Niestety, to ty ponosisz za to odpowiedzialność, cynicznie grając tymi ludźmi. Ich słabościami, brakiem wykształcenia, brakiem identyfikacji. Twarzą Polski staje się twarz Jarosława Kaczyńskiego o poglądach faszystowskich i rasistowskich. Jak się spotkasz z bratem, to ci napluje, jak ten faszysta napluł w twarz kobiecie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę