Frasyniuk do opozycji: Nie biegnijcie na spotkanie z Morawieckim, tylko oskarżajcie i rozliczajcie rząd

Działacz demokratycznej opozycji w PRL Władysław Frasyniuk skomentował zaproszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego opozycji na spotkanie ponad podziałami politycznymi, dotyczące zwalczania pandemii koronawirusa w Polsce.

Do spotkania miałoby dojść w poniedziałek, 12 października. Nie wiadomo jeszcze, którzy z liderów partii opozycyjnych się na nim pojawią.

 

– Nie ustalaliśmy jeszcze w klubie, czy pójdziemy na spotkanie w sprawie koronawirusa. Ja uważam, że trzeba chodzić na wszystkie spotkania. Arogancja premiera i rządu jest oczywista, ale zdrowie Polek i Polaków jest najważniejsze – powiedział na antenie Polsat News lider SLD Włodzimierz Czarzasty, odnosząc się do propozycji szefa rządu.

Czytaj także:  Ekspert zdecydowanie o epidemii w Polsce ,,To tylko kwestia czasu"

Zdaniem Frasyniuka opozycja nie powinna skorzystać z zaproszenia premiera Morawieckiego, bo to oznaczałoby wspieranie tej władzy, tylko patrzeć rządowi na ręce i go rozliczać.

„Ponieważ obawiam się, iż koledzy z opozycji na wzruszający apel premiera pobiegną w te pędy na ratunek, to zawczasu przypominam, iż za ściek kłamstw i brak decyzji Morawiecki sam musi wziąć odpowiedzialność”, napisał Frasyniuk na Twitterze i zaapelował: „Opozycjo, oskarżajcie i rozliczajcie”.

Czytaj także:  Lider Bayer Full o liderce Strajku Kobiet: „Pani Lempart” to brzmi tak po niemiecku
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS