Fundacja Orle Gniazdo, posiadająca status Organizacji Pożytku Publicznego, jest na językach całej Polski dzięki głośnemu reportażowi TVN o polskich nazistach.

Fundacja ta organizuje każdego lipca koncert Orle Gniazdo promujący „narodową” scenę muzyczną. Zaprasza międzynarodowych wykonawców, którzy występują zazwyczaj na imprezach organizowanych przez neonazistowską międzynarodówkę Blood and Honour, czyli Krew i honor (motto Hitlerjugend, młodzieżówki NSDAP).

Gdy o fundacji zrobiło się głośno po TVN-owskim dochodzeniu dziennikarskim, zainteresowała się nią prokuratura. Padają ciężkie zarzuty publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa. Jeśli mówi się teraz o fundacji, to tylko w negatywnym kontekście.

Co na to władze Orlego Gniazda? Brak skruchy, za to pewności siebie aż nadto! Fundacja wydała oświadczenie, w którym informuje o podjęciu kroków prawnych „przeciwko osobom i mediom publikującym materiały nielegalnie i bez akredytacji”. Orle Gniazdo oświadcza m.in.: – Zamierzamy domagać się miliona złotych odszkodowania, w związku z naruszeniem dóbr osobistych naszej Fundacji przez tzw. „dziennikarzy śledczych” TVN. Fundacja idzie na całego i dodaje: – Odpowiednie wnioski zostaną również skierowane do Rady Etyki Mediów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę