Fot. Flickr.com/Piotr Drabik/CC-BY-2.0

 Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski ostrzegł w rozmowie z Wirtualną Polską, że PiS zamierza przejąć kontrolę nad telewizją TVN.

–  Chcą powołać konsorcjum: PKO SA, PKO BP, KGHM i Orlen, które wyłoży odpowiednią ilość pieniędzy i kupi udziały w wielkości 51 proc. – powiedział. – Chodzi o to, żeby powoli, ale skutecznie przejąć stację, która jest najbardziej antyrządowa – oświadczył .

Poseł ujawnił, że o takim scenariuszu działań ze strony partii Jarosława Kaczyńskiego słyszał podczas nieoficjalnych rozmów  od polityków PiS.

Gawkowski poinformował jednocześnie, że on i cały klub Lewicy zagłosują przeciwko nowelizacji ustawy, która już została nazwana lex TVN.

– Lewica będzie przeciwko każdej ustawie, która ma ograniczać wolność niezależnych mediów w Polsce. Odnosząc się do działań podjętych przez PiS w stosunku do TVN, polityk Lewicy przypomniał, że – w celu zlikwidowania niezależności mediów – „PiS od wielu lat idzie swoją drogą: najpierw telewizja publiczna i radio publiczne, później przejęcie prasy regionalnej, a teraz duże media”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę