W weekendowym wydaniu „Wysokich Obcasów”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, zamieszczono ilustrację, na której Matka Boska ma maseczkę z błyskawicą, symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, oraz czarną parasolkę, która z kolei stała się symbolem protestów przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Europoseł PiS Dominik Tarczyński uznał publikację takiej grafiki za skandaliczną i zapowiedział w mediach społecznościowych zawiadomienie organów ścigania.

„W związku ze skandaliczną grafiką opublikowaną przez @WysokieObcasypl składam do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 196 KK”, napisał polityk.

– Jestem oburzony tym, co opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Dziwię się, że tego typu grafiki nie pojawiają się w kontekście innych wyznań. Dziwię się, że nie ma grafik z Mahometem czy z Mojżeszem, tego „Wyborcza” się obawia. Obrażania katolików, znieważania wiary katolickiej się nie obawia, dlatego też zgodnie z polskim prawem, zgodnie z tym, co mówi Kodeks karny, zawiadomię prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa jako osoba pokrzywdzona – oświadczył Tarczyński w rozmowie z PAP.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę