REKLAMA

anturium
fot. screen Youtube / Alles rund um Pflanzen

Anturium to piękna roślina, ale gdy przestaje kwitnąć, to traci cały swój urok. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn braku nowych kwiatostanów może być kilka. Zazwyczaj to efekt błędów w uprawie. Na szczęście istnieje prosty patent, który temu zaradzi. Wystarczy sięgnąć po 1 produkt z kuchni. 

REKLAMA

Anturium pochodzi ze stref egzotycznych, więc jest dosyć kapryśne. Powodem nikłego wzrostu i braku nowych kwiatostanów są najprawdopodobniej błędy pielęgnacyjne. Oto możliwe przyczyny:
-zbyt niska temperatura w pokoju (dla anturium prawidłowa temperatura wynosi ok. 20°C),
-błędy w nawadnianiu (preferuje stale wilgotną glebę),
-narażenie na przeciągi (doniczka nie powinna stać przy uchylonych drzwiach czy oknie),
-niewystarczający dostęp do światła (zapewnij roślinie rozproszone światło),
-przenawożenie niektórymi składnikami mineralnymi (roślinę trzeba dokarmiać, ale z umiarem, nie należy przesadzić z azotem).

Co najlepiej nadaje się do podlewania anturium?

Jeżeli objąłeś roślinę pieczołowitą opieką i zagwarantowałeś jej optymalne warunki do rozwoju, a ona wciąż nie wypuszcza nowych kwiatów, wesprzyj ją domowym nawozem ostatniej szansy. Jak go zrobić?
Przyda Ci się składnik zasobny magnez, fosfor, azot, wapń i potas. Wszystkie te substancje zawiera mąka ryżowa, którą bez problemu znajdziesz w większych supermarketach czy punktach ze zdrową żywnością. Ponadto, możesz ją z łatwością przygotować własnoręcznie w domu. Po prostu zmiel ryż na pył i to wszystko.

REKLAMA

Przepis na odżywkę wspomagającą kwitnienie anturium

Do pojemnika wlej 1 litr wody, wsyp do niej łyżkę mąki ryżowej i dobrze zamieszaj. Specyfik aplikuj roślinie raz na 7 dni. To tani i szybki patent, aby ją ożywić. Cykliczne podlewaj sadzonkę taką mieszanką, a z dnia na dzień czerwonych kwiatów będzie coraz więcej.

Czytaj też: Wrzuciłam do doniczki 1 produkt. Storczyk od razu zaczął kwitnąć

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA