Gdzie założyć konto bankowe? Ranking kont osobistych 2019

Wiele osób pyta, jakie jest najlepsze konto bankowe? Rachunek osobisty powinien być funkcjonalny oraz mieć proste warunki zwolnienia z opłat. Niektóre banki dają również premie oraz atrakcyjne bonusy, co ogólnie poprawia komfort korzystania.

Jeśli dany bank oferuje premię w postaci gotówki za założenie konta i aktywność na nim, to jest to dobre zachęcenie do skorzystania z jego produktu. Konto osobiste będzie służyło Ci na co dzień, więc warto też dokładnie sprawdzić opłaty w nim zawarte oraz to, jakie posiada możliwości.

Według statystyk, Polacy chętnie płacą kartą, ale coraz częściej zaczynamy korzystać z bankowych aplikacji mobilnych. Warto jest więc posiadać nowoczesne konto, które dobrze się sprawdzi w dzisiejszych czasach. Jeśli jest potrzeba wypłaty gotówki z najbliższego bankomatu (niekoniecznie Twojego banku), to oczywiście każdy chce mieć to za darmo.

Gdzie założyć konto bankowe? Ranking kont osobistych

Ranking kont bankowych ułatwi Ci sprawę w założeniu najlepszego konta. Sprawdź tabelę poniżej i wybierz rachunek odpowiedni dla siebie.

Miejsce i punktyBankNazwa kontaMiesięczna opłata za prowadzenie kontaMiesięczna opłata za kartę
1.Credit AgricoleKonto dla Ciebie0 zł (1)0 zł (2)Załóż konto
2.BNP ParibasKonto Otwarte na Ciebie0 zł0 zł (3)Załóż konto
3.mBankeKonto osobiste0 zł0 zł (4)Załóż konto
4.Getin BankKonto Proste Zasady0 zł (5)0 złZałóż konto
5.Bank MillenniumKonto 360o0 zł (6)0 zł (7)Załóż konto
6.Bank Pekao S.A.Konto Przekorzystne0 zł (8)0 zł (9)Załóż konto
7.Santander Bank PolskaKonto Jakie Chcę0 zł0 zł (10)Załóż konto
8.T-Mobile Usługi BankoweKonto Freemium0 zł0 zł (12)Załóż konto
9.Alior BankKonto Jakże Osobiste0 zł (13)0 zł (14)Załóż konto
10.Nest BankNest Konto0 zł0 złZałóż konto

Ranking kont osobistych – październik 2019

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 28.10.2019 r.

1) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
2) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
3) W zależności od wybranego wariantu konta i karty:
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
4) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 4 zł.
5) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
6) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł.
7) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
8) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 6 zł.
9) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za kartę wynosi 3 zł.
10) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł.
11) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
12) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 200 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 6 zł.
13) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub zapewnił wpływy min. 1 500 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
14) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 5 zł.

Dla klientów najważniejszym czynnikiem jest tanie konto bankowe, ale nie tylko to. Oprócz darmowego konta, czyli 0 zł za podstawowe czynności bankowe (np. przelewy czy wypłaty z bankomatów), ludzie oczekują atrakcyjnej premii gotówkowej za założenie lub przeniesienie konta, korzystne opcje oszczędzania oraz łatwość i wygodę przy zarządzaniu swoimi pieniędzmi przez bankowość internetową lub aplikację mobilną. Wszystkie te kryteria spełnia m.in. Konto dla Ciebie w Credit Agricole, dlatego wygrało w najnowszym rankingu.

Komentarze