Wiele osób pyta, jakie jest najlepsze konto bankowe? Rachunek osobisty powinien być funkcjonalny oraz mieć proste warunki zwolnienia z opłat. Niektóre banki dają również premie oraz atrakcyjne bonusy, co ogólnie poprawia komfort korzystania.

Jeśli dany bank oferuje premię w postaci gotówki za założenie konta i aktywność na nim, to jest to dobre zachęcenie do skorzystania z jego produktu. Konto osobiste będzie służyło Ci na co dzień, więc warto też dokładnie sprawdzić opłaty w nim zawarte oraz to, jakie posiada możliwości.

Według statystyk, Polacy chętnie płacą kartą, ale coraz częściej zaczynamy korzystać z bankowych aplikacji mobilnych. Warto jest więc posiadać nowoczesne konto, które dobrze się sprawdzi w dzisiejszych czasach. Jeśli jest potrzeba wypłaty gotówki z najbliższego bankomatu (niekoniecznie Twojego banku), to oczywiście każdy chce mieć to za darmo.

Gdzie założyć konto bankowe? Ranking kont osobistych

Ranking kont bankowych ułatwi Ci sprawę w założeniu najlepszego konta. Sprawdź tabelę poniżej i wybierz rachunek odpowiedni dla siebie.

Miejsce i punkty Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za prowadzenie konta Miesięczna opłata za kartę
1. Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł (1) 0 zł (2) Załóż konto
2. BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł (3) Załóż konto
3. mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (4) Załóż konto
4. Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł (5) 0 zł Załóż konto
5. Bank Millennium Konto 360o 0 zł (6) 0 zł (7) Załóż konto
6. Bank Pekao S.A. Konto Przekorzystne 0 zł (8) 0 zł (9) Załóż konto
7. Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (10) Załóż konto
8. T-Mobile Usługi Bankowe Konto Freemium 0 zł 0 zł (12) Załóż konto
9. Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł (13) 0 zł (14) Załóż konto
10. Nest Bank Nest Konto 0 zł 0 zł Załóż konto

Ranking kont osobistych – październik 2019

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 28.10.2019 r.

1) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
2) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
3) W zależności od wybranego wariantu konta i karty:
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
4) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 4 zł.
5) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
6) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł.
7) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
8) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 6 zł.
9) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za kartę wynosi 3 zł.
10) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł.
11) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
12) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 200 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 6 zł.
13) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub zapewnił wpływy min. 1 500 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
14) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 5 zł.

Dla klientów najważniejszym czynnikiem jest tanie konto bankowe, ale nie tylko to. Oprócz darmowego konta, czyli 0 zł za podstawowe czynności bankowe (np. przelewy czy wypłaty z bankomatów), ludzie oczekują atrakcyjnej premii gotówkowej za założenie lub przeniesienie konta, korzystne opcje oszczędzania oraz łatwość i wygodę przy zarządzaniu swoimi pieniędzmi przez bankowość internetową lub aplikację mobilną. Wszystkie te kryteria spełnia m.in. Konto dla Ciebie w Credit Agricole, dlatego wygrało w najnowszym rankingu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna