Były dowódca rodzajów sił zbrojnych gen. Mirosław Różański skomentował słowa posła PiS Arkadiusza Mularczyka, które ten sformułował pod adresem szwedzkiego profesora Pera Wastbergera.

Politykowi partii rządzącej nie spodobała się wypowiedź szwedzkiego uczonego wygłoszona w czasie laudacji dla pisarki Olgi Tokarczuk, która we wtorek odebrała literacką Nagrodę Nobla.

– Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci – mówił prof. Per Wastberger.

„Szkoda, że przedstawiciel Akademii Szwedzkiej Per Waesterberg wspominając w laudacji dla Olgi Tokarczuk o polskiej »historii kolonializmu i antysemityzmu«, nie wykorzystał szansy, aby przeprosić za »potop szwedzki«”, napisał na Twitterze Mularczyk.

„A kiedy (pańskie ugrupowanie polityczne) zaczniecie przepraszać społeczeństwo za to, że pojawiliście się w naszym życiu?”, odpowiedział posłowi PiS gen. Różański.

Arkadiusz Mularczyk nie pozostał dłużny oficerowi. „Nie przystoi, generał WP. Wstyd!”, napisał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę