Jak poinformował Sławomir Broniarz, z najnowszych danych wynika, że prawie 79 proc. wszystkich szkół w Polsce chce wziąć udział w planowanym na 8 kwietnia strajku generalnym nauczycieli.

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego przedstawił dane z czwartku zebrane w poszczególnych okręgach. 78,97 proc. ogółu szkół i przedszkoli w całym kraju planuje strajkować. Największy odsetek szkół deklaruje przyłączenie się do akcji strajkowej w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim oraz  i wielkopolskim. Związkowcy z ZNP podkreślają, że nie mają jeszcze pełnych danych i brakuje ich m.in. z województwa podkarpackiego.

W kujawsko-pomorskim strajkować chce 91 proc. szkół. W województwie warmińsko-mazurskim oraz łódzkim 87 proc. W Wielkopolsce gotowość do strajku ogłosiło 84 proc placówek. Z kolei najmniejszy odsetek gotowych do strajku szkół jest w województwie opolskim – według danych ZNP to 69 proc.

Planowany na 8 kwietnia strajk generalny rozpocznie się tuż przed serią egzaminów. W dniach 10, 11 i 12 kwietnia zaplanowany jest egzamin gimnazjalny, a w dniach 5, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty. Z kolei 6 maja mają rozpocząć się matury.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę