kuna
fot. Pixabay

Przykry zapach lub zapalające się kontrolki w aucie? To sygnały, że kuna zamieszkała pod maską Twojego pojazdu. Zwierzak może spowodować w nim dużo szkód, często bowiem uszkadza moduły i przegryza instalację elektryczną. Jak go wypędzić? Zdradzamy sposób za 3 złote. Kuna natychmiast opuści samochód.

Chociaż kuny wyglądają niewinnie, to są w stanie wyrządzić mnóstwo szkód. Mogą demolować nie tylko strychy, garaże, ale także samochody. Jeżeli auto nie chce zapalić albo świecą się kontrolki, to najprawdopodobniej doszło do przecięcia kabli lub jakiegoś modułu przez gryzonie. Jak wypędzić te nocne zwierzęta?

Jak najlepiej odstraszyć kuny? Użyj kostki toaletowej

Kostkę toaletową kupisz już za 3 zł. To tania i skuteczna metoda, aby kuny nie zaglądały już pod maskę pojazdów. Zwierzęta te nienawidzą zapachu tego środka czyszczącego.

Jak zainstalować kostki toaletowe w aucie?

Najpierw wyczyść silnik, a potem kostki toaletowe w plastikowych koszykach zainstaluj pod maską, po obydwu stronach silnika. Zapachu kostki nie będzie czuć we wnętrzu pojazdu, a efektywnie odpędzi kuny. Kostki stopniowo wietrzeją i nie są już tak pachnące, więc wymieniaj je systematycznie co trzy miesiące.

Trik zadziała również w domach. Rozlokuj kostki w obszarach, w których kuny zazwyczaj pomieszkują, a odstraszysz je raz na zawsze.

Czytaj też: Domowa mieszanka na rybiki cukrowe. Będą bez szans


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę