REKLAMA

REKLAMA

– Polska i Stany Zjednoczone są przyjaciółmi i sojusznikami od ponad 240 lat, a dziś jesteśmy najbliższymi przyjaciółmi i sojusznikami. Silna i bezpieczna Polska oznacza silniejszą Amerykę – oświadczyła w przemówieniu nagranym dla Polaków Georgette Mosbacher, która niedawno została desygnowana na ambasadora USA w Polsce.

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych Mosbacher podkreśliła też, że USA są zadowolone ze ścisłej współpracy z naszym krajem w sprawach obronności. – Polska jest liderem w NATO – oceniła przyszła ambasador i jako istotne, obok spraw dotyczących bezpieczeństwa, wskazała więzi gospodarcze: – Nie mogę się doczekać współpracy z dynamicznym środowiskiem amerykańskich przedsiębiorców w Polsce w dziedzinie rozwoju handlu i inwestycji między naszymi krajami.

REKLAMA

Georgette Mosbacher dodała, że z niecierpliwością czeka już na przyjazd do Polski i „jeszcze lepsze poznanie jej wspaniałych mieszkańców, kultury i historii”. – Ten rok jest wyjątkowy. Przypada w nim setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i jestem szczęśliwa, że Stany Zjednoczone mogą obchodzić tę wspaniałą rocznicę razem z Polakami – wyznała w wystąpieniu adresowanym do Polaków, a na jego zakończenia powiedziała: – Za wolność naszą i waszą. Sto lat razem!

Kadencja Paula W. Jonesa, obecnego ambasadora USA w Polsce, kończy się we wrześniu. Kandydaturę Georgette Mosbacher na jego następczynię amerykański Senat zatwierdził na początku lipca. Mosbacher będzie pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która obejmie placówkę dyplomatyczną w Warszawie.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA