Znany adwokat Roman Giertych skomentował w mediach społecznościowych decyzję Rady Mediów Narodowych o odwołaniu obecnego prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Stwierdził, że ta personalna zmiana nic nie wniesie i przekaz TVP nadal będzie taki jak obecnie, czyli utrzymany w duchu prorządowej propagandy.

– Postanowiłem wydać rozporządzenie w sprawie głosowania uchwały o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP – powiedział w piątek przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w czasie konferencji w Pałacu Prezydenckim, na której prezydent Andrzej Dudę ogłosił swoją decyzję o podpisaniu ustawy przyznającej mediom publicznym rekompensatę w wysokości prawie 2 mld zł.

– Mogę państwu powiedzieć, że z pięcioosobowej rady już teraz wpłynęły cztery głosy za podjęciem uchwały – zdradził Czabański.

Odwołanie Jacka Kurskiego jest związane z decyzją Andrzeja Dudy o podpisaniu tzw. rekompensaty dla mediów państwowych. Prezydent zgodził się na jej podpisanie w zamian za dymisję prezesa TVP.

Opozycja domagała się zawetowania tej ustawy i przeznaczenia 2 mld zł na leczenie chorych na raka. Decyzja prezydenta o podpisaniu ustawy i towarzyszące jej targi polityczne związane z personalną obsadą władz TVP spotkały się z falą krytyki.

„Zaczęło się od szumnych zapowiedzi weta i stroszenia piórek, a skończyło jak zwykle na karnym podpisaniu ustawy. Argument dla opozycji, że długoPiS działa. Dymisja Kurskiego to didaskalia bez znaczenia. Nikt spoza grona wyznawców nie uwierzy, że PiS zależy na rzetelnej informacji. Dla zwykłych Polaków dymisja Kurskiego nie ma żadnego znaczenia. Za to przekazanie 2 mld na propagandę, zamiast na walkę z rakiem, może mieć znaczenie ogromne, bo prawie każdy ma/miał chorego na raka w rodzinie. Kolejny błąd PAD w tej zaskakująco słabej kampanii”, oceniła decyzję Dudy i dymisję Kurskiego dziennikarka „Newsweeka” Renata Grochal.

W podobnym duchu wypowiedział się dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, który stwierdził, że dymisja Kurskiego nie będzie czytelna dla wyborców PiS i nie przełoży się na ich zmobilizowanie i lepsze notowania prezydenta Dudy.

„Nie martw się Jacku. Twój następca będzie z pewnością tak samo zakłamanym łajdakiem jak ty. Przekaz się nie zmieni”, napisał na Twitterze mecenas Roman Giertych.

„Decyzję o podpisaniu ustawy podjął Kaczyński i zakomunikował ją Dudzie podczas spotkania w BBN. W moim przekonaniu oznacza ona, że prezes PiS uznał wybory prezydenckie za przegrane i chciał sobie zapewnić finansowanie propagandy po ich przegraniu. Żadnego innego wytłumaczenia tego samobójstwa nie ma. Zresztą od kilku tygodni Kaczyński w różnych wywiadach przygotowuje elektorat na przegranie wyborów prezydenckich mówiąc o tym, że nawet jak je przegrają, to władzy nie odda”, stwierdził Giertych w obszernym wpisie na Facebooku, poświęconym w całości decyzji prezydenta Dudy o niezawetowaniu ustawy przyznającej 2 mld zł TVP.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę