Mecenas Roman Giertych wystosował specjalny list do członków i sympatyków PiS oraz do wszystkich osób wspierających obóz polityczny tzw. dobrej zmiany. W ocenie byłego wicepremiera i ministra edukacji prezes Jarosław Kaczyński zamierza utrzymać się przy władzy przez minimum kolejnych 15 lat. Zdaniem Giertycha jest to jak najbardziej realny scenariusz.

„Kaczyński chce rządzić jeszcze przynajmniej 15 lat Polską. Sam mi kiedyś powiedział, że chce rządzić tak długo jak Adenauer, który rządził do 87 roku życia! Aby zapewnić sobie tak długie rządy, musi złamać w Polsce demokrację, gdyż w normalnych demokratycznych krajach władza – szczególnie tak nieudolna – nie trwa długo”, pisze adwokat.

„Dlatego Kaczyński wybory w czasie epidemii traktuje jako doskonałą okazję, aby wciągnąć członków PiS w demontaż demokratycznego państwa. Robi to już od 5 lat, ale teraz chce wszystkich swoich popleczników zaangażować w współudział w zamachu stanu – bo tym w swej istocie są wybory prezydenckie bez umocowania prawnego i wbrew Konstytucji”, wyjaśnia Giertych.

W ocenie prawnika wspierający dotychczasową politykę Kaczyńskiego mają teraz ostatnią szansę, aby się od niej odsunąć. W przeciwnym razie wylądują w przyszłości w więzieniach.

„Macie teraz ostatnią okazję, aby sprzeciwić się nadchodzącej dyktaturze. Jeżeli tego nie zrobicie, to będziecie tego żałować do końca życia, gdyż albo – co jest bardziej prawdopodobne – odpowiecie za to wieloletnim więzieniem, albo staniecie się do końca dni członkami nomenklatury upadającego Państwa z archaicznym satrapą na czele. Wybór należy do was”, przestrzega Roman Giertych w swoim liście.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3964011276972531&id=215392231834473


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!