Fot. Twitter.com/arturPolonia

Roman Giertych skrytykował w mediach społecznościowych Pawła Kukiza, który w środę zadeklarował zagłosowanie razem z PiS za tzw. lex TVN, w wyniku którego jej kanał TVN24 straciłby prawo do nadawania w Polsce.

Lider Kukiz’15  w swoim wpisie na Facebooku stwierdził, że „zdaje sobie sprawę z tego, że taka ustawa jest dziś na rękę PiS, bo osłabia możliwości propagandowe opozycji”. Równocześnie jednak poinformował, że zdecydował się poprzeć PiS, gdyż jest za tym, by media były w polskich rękach.

„Druga taka okazja (na repolonizację, czyli uniemożliwienie obcemu kapitałowi sterowania mediami) może się już nigdy nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych K’15”, zakomunikował.

„Poza TVN jest jeszcze Polsat i parę innych telewizji. A po trzecie – możecie tak jak ja – po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez (Jacka) Kurskiego”, dodał polityk, uzupełniając, że „TVN ma wiele możliwości, by kontynuować działalność”.

Ostro na postawę Kukiza zareagował na Twitterze Giertych. Znany prawnik i były lider LPR zamieścił krótki tweet z hasztagiem #szmatakukiz.

Jak poinformowały w czwartek media, już po środowych głosowaniach w sprawie zgłoszonej przez PiS reasumpcji wygranego pierwotnie przez opozycję głosowania w sprawie odroczenia obrad Sejmu, oraz głosowania nad tzw. lex TVN – w obu Kukiz poparł partię Kaczyńskiego – polityk usunął swój wpis z Facebooka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę