Mecenas Roman Giertych napisał długi list do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jest to jego reakcja na dwie wypowiedzi szefa partii rządzącej. W pierwszej Kaczyński przyznał, że nie wiedział, że „są urządzenia pokazujące, jak człowiek wygląda w środku”. W drugiej natomiast zdefiniowała rodzinę jako „jedną kobietę, jednego mężczyznę w stałym związku i ich dzieci”.

„Bardzo się ucieszyłem, że dokonał Pan dwóch ważnych odkryć w swoim życiu. Ogłosił Pan parę dni temu, że dowiedział się Pan po raz pierwszy, że są maszyny, które zaglądają do środka człowieka. Brawo panie Prezesie! Jeżeli nie miał Pan okazji zapoznać się z rentgenem, USG lub rezonansem w szpitalu państwowym, gdzie leczono Pana cenne kolano, to radzę zmienić szpital”, napisał z ironią Giertych. „Nie bardzo można po czterech latach Pana rządów coś polecić państwowego, ale są na szczęście szpitale prywatne. Pan jak wiadomo jest jednym z majętniejszych Polaków, więc z zapłatą nie będzie problemu”, zauważył.

Prawnik odniósł się także do definicji rodziny przedstawionej przez prezesa PiS. „Ogłosił Pan mianowicie, że rodzina to stały związek kobiety i mężczyzny. Kochany Panie Prezesie! Brawo, brawo, po trzykroć brawo! Tak mówi polska Konstytucja (której nazwa stała się dla Pana tak nienawistna), ale i tak mówi zdrowy rozsądek. Radzę więc tak jak w poprzednim przypadku wywieść z tego odkrycia zmiany w swym życiu praktyczne. I szczerze życzę : ożeń się Pan! Wiek już późny, ale bez przesady”, radzi Kaczyńskiemu Giertych, podkreślając, że „nadobnych Pań, które wpatrzone są w Pana w samym klubie PiS naliczyłby Pan bez liku”.

Według Giertycha z ożenku Kaczyńskiego i jego odejścia z polityki Polska miałaby same korzyści. „Zrozumiałby Pan, że nie zawsze można postawić na swoim, że czasem trzeba ustąpić, że jest dla kogo żyć. To wszystko zmieniłoby Pana i może pozbyłby się Pan tej żółci, którą Pan zatruwa Polskę”, podkreślił w liście znany prawnik, który podpisał się jako „małżonek z 21-letnim stażem”.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3233311953375804&id=215392231834473


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę