Jak poinformowali w mediach społecznościowych politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, w wielu biurach PSL w całej Polsce trwa ewakuacja ich pracowników. Wcześniej ludowcy w całym kraju dostali mailem informacje o podłożonych w ich biurach materiałach wybuchowych. Treść była identyczna, napisano w nich: „Gińcie lizod…cy Platformy”.

PSL jest drugą, po Platformie Obywatelskiej, partią opozycyjną wobec PiS, do której biur poselskich i central partyjnych, nieznani sprawcy w ostatnich dniach przysyłają maile o podłożonych bombach.

Mieczysław Kasprzak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i były podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, poinformował, że do centrali PSL Podkarpacie w Rzeszowie o 10.23 dotarł mail o treści: „W waszym biurze wybuchnie bomba o 13h! Gińcie lizod…cy Platformy”. Zawiadomiono policję i straż pożarną. Służby zamknęły ulicę, zaś z siedziby PSL i sąsiednich budynków ewakuowano blisko 200 osób.

W Warszawie ewakuowani zostali lokatorzy kamienicy przy ulicy Pięknej 3A oraz pracownicy mieszczącej się tam centrali ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, policja i kilka jednostek straży pożarnej.

Z kolei około godziny 11.10 Komenda Powiatowej Policji w Grójcu otrzymała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku przy ulicy Sportowej, w którym znajduje się. biuro poselskie Mirosława Maliszewskiego. Parlamentarzysta wiadomość o bombie również otrzymał pocztą elektroniczną. Ewakuowano 30 osób. Policyjny technik pirotechniki sprawdził budynek i nie znalazł ładunku wybuchowego. Według komisarz Agnieszki Wójcik, rzeczniczki prasowej KPP w Grójcu, z informacji policji wynika, że maile zapowiadające zamachy bombowe trafiły do biur wszystkich parlamentarzystów PSL.

https://www.facebook.com/mieczyslaw.kasprzak/posts/1869351869858737


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę