Gliński o strajku nauczycieli: Awantura polityczna!

REKLAMA

Prezes ZNP Sławomir Broniarz w poniedziałek poinformował, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk w szkołach oraz innych placówkach oświatowych. Związek domaga się podwyżek w wysokości 1000 zł brutto dla nauczycieli oraz pracowników oświaty.

Strajk ma być bezterminowy. Zarząd Główny ZNP ma podjąć decyzję o jego zakończeniu. Nie wykluczone jest więc, że strajk może przeciągnąć się do egzaminów zewnętrznych, które będą odbywać się sukcesywnie – 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny; a 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty. Matury mają odbywać się 6 maja.

REKLAMA

Na temat strajku odniósł się Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. Jego zdaniem to „awantura polityczna”. – Od trzech lat jesteśmy poddawani ciągle tego rodzaju awanturom. Opozycja nie ma pomysłu na Polskę poza tym, żeby dorwać się do władzy za pomocą najróżniejszych awantur – mówił wicepremier.

–Jestem przerażony tą sytuacją z uwagi na to, że w zasadzie nie ma żadnych świętości. Oni są w stanie zaatakować wszystko. W tym wypadku w czystą politykę, w walkę o władzę – i to bardzo brutalną – włączają dzieci – ocenił minister kultury.