Gliński: Rząd Morawieckiego jest spadkobiercą wartości Solidarności

– Obecny rząd jest spadkobiercą i żywym realizatorem wartości Solidarności – powiedział w poniedziałek minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, poświęconej obchodom 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych.

Wicepremier oświadczył również, że przez ostatnie 5 lat – a więc w czasie, gdy Polską rządzi PiS – zrealizowano bardzo wiele „z dziedzictwa ruchu powstałego przed czterema dekadami”.

Czytaj także:  Kamiński o wniosku Platformy o odwołanie Ziobry: To skonsoliduje PiS. Ludzie mnie pytają, czy postradaliśmy zmysły

– Udało nam się to zrobić, szczególnie jeśli chodzi o takie wartości, jak solidarność, godność, tożsamość czy suwerenność – podkreślił Gliński.  – Polska może być dumna, że tak wiele ostatnio udało się zrealizować – oświadczył.

Podczas wystąpienia szef resortu kultury zauważył, że 10-milionowy NSZZ Solidarność „powstał jakby z niczego”. – A przecież nie z niczego, bo on powstał ze wspaniałych, pięknych wartości, które były zaklęte w polskości. Cała Polska po Gdańsku stała się Solidarnością – podkreślił.

Czytaj także:  Ardanowski: PiS ustawą o ochronie zwierząt wpisuje się w wojnę ideologiczną

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.