„Goło i wesoło plus”. Striptizer na imprezie państwowej spółki!

REKLAMA

Poseł PO Tomasz Cimoszewicz i internauci z oburzeniem komentują na Twitterze wiadomość podaną w poniedziałek przez Onet, że na imprezę państwowej spółki został zaproszony striptizer.

Chodzi o Górniczą Barbórkę, święto wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO, które tradycyjnie dzielone jest na Karczmę Piwną, gdzie bawią się panowie, oraz tzw. Babski Comber, gdzie świętują panie.

REKLAMA

Panowie świętowali na barbórkowej imprezie przy piwie, panie przy… tancerzu erotycznym. Przebrany za policjanta mężczyzna wykonał striptiz, czym część uczestniczących w wydarzeniu kobiet zdecydowanie nie była zachwycona.

– To jest chory pomysł, by na takie święto, jakim jest Comber, zaprosić faceta, żeby prezentował swoje wdzięki – powiedziała portalowi Onet chcąca zachować anonimowość osoba związana z PGNiG.

Po tym, jak o sprawie ze striptizerem zrobiło się głośno, zareagowało samo PGNiG. „Ubolewamy, incydent na tradycyjnym święcie górniczym był niezaplanowany i spontaniczny”, napisano w oświadczeniu.

REKLAMA

Tłumaczenia giganta państwowego nie przekonały jednak internautów czy polityków, na przykład posła Tomasza Cimoszewicza, który z przekąsem skomentował, że „tak się bawią w PGNiG” i podsumował: „Kolejny »kwiatek« zarządzanej przez PiS państwowej spółki. Zatrudnienie striptizera na Barbórce PGNiG za pieniążki państwowe, czyli podatnika to zdecydowanie nowa jakość. Wykazać się większą głupotą już się nie da. Gratuluję PiS”.

„Striptizer na Barbórce w PGNiG. Tancerz erotyczny przebrany za policjanta zabawiał żeńską część załogi spółki. Ciekawe co się działo na męskiej części imprezy? NBP, Grupa Azoty, PGNiG. Państwowe spółki zabawiają się za nasze pieniądze. Burdel na państwowych kółkach”, ocenił incydent internauta Robert Pisarzowski.

Na Twitterze pojawił się też mem z Statlerem i Waldorfem, postaciami z loży szyderców w programie The Muppet Show, którzy komentują incydent w charakterystyczny dla siebie sposób.

– Górnictwo pada, prąd drożeje, więc PiS uruchamia nowy program naprawczy – mówi jeden szyderca.

REKLAMA

– Goło i wesoło plus… – dopowiada drugi.

https://twitter.com/tcimoszewicz/status/1082255096686219265

Udostępnij: