Andrzeja Gołoty nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. O matce najsłynniejszego polskiego boksera wagi ciężkiej do tej pory niewiele było wiadomo, jednak dziś jest o niej głośno.

Bożena Gołota ogłosiła, że ma zamiar wystartować w wyborach samorządowych z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, ubiegając się o mandat radnej na warszawskim Śródmieściu.

Jakub Stefaniak, będący kandydatem z ramienia PSL na stanowisko prezydenta stolicy, po spotkaniu z panią Gołotą, wyraził się o niej pochlebnie: – Pani Bożena będzie pracować nad propozycjami dla warszawskich seniorów. Już dziś planujemy wspólne spotkania i zbiórkę podpisów pod projektem „Emerytura bez podatku”. Pani Bożena ma ogromną determinację i wolę walki. To chyba rodzinne. Sądzę, że ma olbrzymie szanse na to, by zostać radną Warszawy.

Matka Andrzeja Gołoty, podobnie jak syn, wykazuje się wielką walecznością, chociaż na innym polu niż znany bokser: – Wartości PSL są mi najbliższe. Cenię m.in. Władysława Kosiniaka-Kamysza i Jakuba Stefaniaka, to świetni, młodzi, ambitni politycy. Tak, jak mój syn Andrzej tak i ja, ale w ringu politycznym, nie sportowym, stoczę walkę o samorząd i mam nadzieję, że uda mi się dostać do Rady Miasta.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę