Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek ostro zareagował na ostatnie wypowiedzi medialne znanej piosenkarki Edyty Górniak, w których kwestionowała ona istnienie pandemii koronawirusa.

Gwiazda estrady wywołała oburzenie stwierdzeniem, że w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, tylko – jak to ujęła – statyści. Piosenkarka uznała również, że pandemia i związane z nią obostrzenia są narzędziami służącymi do kontrolowania poszczególnych jednostek. Jej zdaniem twórca Microsoftu Bill Gates poprzez szczepionki chce doprowadzić do depopulacji świata, zaś najlepszym antidotum na koronawirusa jest witamina D i oregano.

– Jest takie powiedzenie, że ktoś stracił okazję, żeby milczeć w jakiejś sprawie. Pani Górniak niestety ją straciła. Takie słowa nigdy nie powinny paść – skwitował słowa Górniak o statystach w szpitalach w wywiadzie dla „Sportowych Faktów WP” prezes PZPN Zbigniew Boniek, który sam był zakażony wirusem SARS-CoV-2.

– To, co powiedziała pani Górniak, wręcz nie mieści się w głowie – powiedział szef PZPN. –  Mogę dać pani Edycie adresy włoskich cmentarzy, gdzie leżą moi znajomi, zmarli z powodu koronawirusa – oświadczył.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!