Polska zrobiła kolejny krok do stania się potęgą ekonomiczną. – Decyzja amerykańskiego producenta szkła Guardian Industries Co. o budowie drugiej fabryki szkła w Polsce jest kolejnym dowodem atrakcyjności Polski dla inwestorów – powiedział wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w USA.

W ocenie polityka dowodzi to, „jak dobrą opinię ma Polska i jej pracownicy wśród zagranicznych inwestorów”. Jest to zrozumiałe, gdyż pod rządami Prawa i Sprawiedliwości bezrobocie zmniejszyło do niespotykanego do tej pory poziomu, a osiągnięty przez ostatnie dwa lata wzrost gospodarczy czyni z nas lidera regionu oraz jednego z najpotężniejszych graczy na unijnym rynku gospodarczym. Pozostawiliśmy już w tyle niektóre z krajów tzw. starej Unii, w tym Francję.

Zgodnie z danymi unijnej agencji Eurostat od początku 2017 roku w Polsce przybyło 223 tys. miejsc pracy w przemyśle, podczas gdy w całej Unii Europejskiej było to 354 tys. miejsc.
Jak podkreślił z satysfakcją Morawiecki, osiągnięty wynik oznacza, że dwa na trzy nowe stanowiska pracy przy produkcji powstały nad Wisłą.

Inwestycja Guardian Industries Co. o wartości 200 milionów euro w budowę drugiej fabryki szkła w Częstochowie, a więc w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, pozwoli znacząco zwiększyć zatrudnienie. Według Roberta Joyce’a, wiceprezesa Guardian Industries Co., w obu fabrykach szkła będzie łącznie ponad 500 miejsc pracy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę