Fot.Facebook.com/PorozumieniePolska

Podczas piątkowej dyskusji w Sejmie nad zmianami podatkowymi zaproponowanym w rządowym programie Polski Ład Koalicja Obywatelska wniosła o ich odrzucenie w całości. Jednak jednym z najostrzejszych wystąpień było to wygłoszone przez prezesa Porozumienia Jarosława Gowina.

Lider partii, która do niedawna wchodziła obok PiS i Solidarnej Polski w skład Zjednoczonej Prawicy, stwierdził, że wprowadzenie reform w życie spowoduje upadek małych firm i pogłębi zapaść gospodarczą.

– Polski Ład to wielkie uderzenie w klasę średnią –podkreślił Gowin. – Polski Ład w warstwie podatkowej to socjalistyczne oszustwo – oświadczył były wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem Gowina rząd pod pozorem „nieznacznego obniżenia podatków dla mniej zarabiających części społeczeństwa uderza w ludzi ciężko pracujących, przedsiębiorczych, twórczych”, zaś proponowane w programie podwyżki podatków są „bezprecedensowo wysokie”.

– Co teraz mają zrobić przedsiębiorcy, którzy nagle, z dnia na dzień, od 1 stycznia będą musieli płacić podatki o około 30 proc. wyższe? – mówił lider Porozumienia. I kontynuował: – Będą albo zwalniać pracowników, albo likwidować swoje firm, albo przerzucać koszt podniesionych skokowo podatków na klientów. Podnosić ceny swoich produktów i usług – zauważył.

– Marek Suski nie wygra wojny o media z USA, Jarosław Kaczyński nie wygra wojny o sądownictwo z Komisją Europejską, a premier Morawiecki nie wygra wojny o podatki z prawami ekonomii – podsumował Gowin politykę PiS.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat