Gowin wraca do rządu. Zajmie miejsce Emilewicz

Dziennikarze RMF FM ustalili, że podczas rozmów polityków Zjednoczonej Prawicy zapadała decyzja o powrocie do rządu Jarosława Gowina. Lider Porozumienia miałby zająć w gabinecie Mateusza Morawieckiego miejsce Jadwigi Emilewicz, czyli objąć stanowisko wicepremiera i ministra rozwoju.

Według RMF FM Emilewicz albo wystąpi z Porozumienia i jako osoba bezpartyjna otrzyma inny resort, albo obejmie funkcję ministra w kancelarii premiera. Dotychczasowa minister rozwoju nie może przejść do PiS, ponieważ tego nie dopuszcza umowa koalicyjna.

Czytaj także:  Morawiecki chciał wprowadzić w grudniu zakaz sprzedaży alkoholu. Kaczyński się nie zgodził
 

W wyniku rekonstrukcji rządu ma dojść do połączenia resortów edukacji i nauki oraz szkolnictwa wyższego, przez co, jak podkreśla RMF FM, Gowin straci wpływ na uniwersytety, a całą kontrolę nad tym sektorem przejmą politycy PiS.

Czytaj także:  Kowalski: Polska na członkostwie w UE straciła finansowo

Dziennikarze rozgłośni podają, że lider Porozumienia walczył o przejęcie kontroli nad rozdzielaniem unijnych funduszy, ale PiS się na to nie zgodziło i odpowiedzialne za to Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zostanie włączone do resortu finansów.

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS