REKLAMA

REKLAMA

W mediach społecznościowych pojawiły się pogłoski, że już na początku tygodnia dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy, a lider Porozumienia Jarosław Gowin zostanie marszałkiem Sejmu.

„Opozycja w poniedziałek chce zgłosić do laski marszałkowskiej kandydaturę Gowina”, napisał portal wPolityce.pl , cytując jednego z polityków.

REKLAMA

Czy scenariusz taki jest w ogóle prawdopodobny? Zamieszczony w piątkowy wieczór zagadkowy wpis senatora PSL-KP Jana Filipa Libickiego zdaje się to potwierdzać.

„Hej członkowie i fani @pisorgpl! Chyba jednak jest w @KancelariaSejmu nowa większość. Do obronienia rezultatu procedowania „ustawy pocztowej” przez @PolskiSenat i do wyboru nowego marszałka niższej izby parlamentu”, napisał Libicki na Twitterze.

REKLAMA

Do sprawy wiszącego w powietrzu rozłamu w Zjednoczonej Prawicy i utraty przez PiS większości parlamentarnej odniosła się prominentna polityk partii Jarosława Kaczyńskiego Beata Mazurek.

REKLAMA

 „Co Pan @Jaroslaw_Gowin na to?”, spytała na Twitterze byłego wicepremiera i lidera Porozumienia, odnosząc się do pogłosek o przejściu Gowina na stronę opozycji w zamian za objęcie przez niego funkcji marszałka Sejmu, który jest drugą osobą w państwie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA