REKLAMA

Starcie Agnieszki Gozdyry i Dobromira Sośnierza w Polsat News. Strzelanie w Sylwestra
fot. Twitter / screen @WolnoscTV

Strzelać, czy nie strzelać? To odwieczne pytanie i spór, z którym przychodzi mierzyć się nam wszystkim przy okazji każdego kolejnego Sylwestra. Fajerwerki i petardy wydają się nieodłącznym elementem świętowania Nowego Roku i były nim od wielu dekad. We współczesnych nam czasach coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na dobrostan ludzi, ale także zwierząt. Wielu zadaje sobie pytanie, czy „strzelanie w Sylwestra” jest w porządku, czy jednak powinno się uczcić nadejście nowego roku w inny sposób? „Odwieczny” spór powtórzył się wczoraj w samej końcówce programu „Debata Dnia” w Polsat News.

REKLAMA

W ostatnich sekundach programu „Debata Dnia” w Polsat News, prowadzonego przez red. Agnieszkę Gozdyrę, pomiędzy nią a jednym z gości doszło do krótkiej sprzeczki.

„I chciałabym państwa prosić, jakby się dało, żeby nie strzelać fajerwerkami, bo zwierzęta się tego bardzo boją…” – apelowała pod koniec programu prowadząca. Przerwał jej poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz, który wyszeptał zawadiacko zza kadru: „Nie. Strzelać, strzelać”.

REKLAMA

„Nie, wie pan co – to nie jest śmieszne” – powiedziała oburzona Agnieszka Gozdyra, a następnie dodała, że „zna podejście Sośnierza do zwierząt”.

Pomiędzy Gozdyrą i Sośnierzem doszło do ostrego zwarcia. „Strzelać, strzelać!”

W tym momencie wtrąciła się druga uczestniczka „Debaty Dnia” mówiąc, że „psy nie są do jedzenia”. Wytknęła w ten sposób przedwyborczy skandal z udziałem jednej z kandydatek Konfederacji, z którego Sośnierz gęsto się wówczas tłumaczył.

REKLAMA

„Chwilę się poboją i im przejdzie. Nie wszystkie się boją” – przekonywał dalej poseł Konfederacji.

Agnieszka Gozdyra nie mogła znieść słów Sośnierza. Raz jeszcze zaapelowała do widzów, aby nie odpalali fajerwerków w Sylwestra z uwagi na zwierzęta, a potem zwróciła się do reżyserki, żeby wyciszyli mikrofon polityka Konfederacji. Obsługa programu zareagowała błyskawicznie, a potem słów Sośnierza nie było już słychać.

REKLAMA

Dyskusja na temat „strzelania w Sylwestra” powraca przy okazji zbliżającego się nowego roku po raz kolejny. Raz jeszcze rozsądźmy więc – czy uważacie, że odpalanie fajerwerków i petard hukowych jest dopuszczalną formą świętowania, czy powinno się zakazać takiej zabawy?

REKLAMA