Fot. Facebook.com/pisorgpl

Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej ostro skrytykował w niedzielnym „Śniadaniu Rymanowskiego” w Polsacie News sposób wprowadzenia przez rząd Mateusza Morawieckiego programu Polski Ład. Doprowadziło to do obniżenia pensji pracownikom budżetówki, weszły również w życie niekorzystne zmiany podatkowe, dotyczące matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci.

Premier Mateusz Morawiecki, reagując na olbrzymią krytykę społeczną, w wywiadzie dla portalu Interia.pl przyznał, że podczas uruchamiania Polskiego Ładu miały miejsce nieprawidłowości. Przeprosił Polaków, których te błędy dotknęły, „za niepotrzebny stres i nerwy”.

Według Grabca przeprosiny ze strony szefa rządu nie wystarczą.

– Przeprosiny są prawdziwe wtedy, kiedy następuje prawdziwe przyznanie się do winy – powiedział. –  Tutaj jedynym gestem, który mógłby być reakcją właściwą na tę katastrofę, którą zgotował rząd, powinno być podanie się do dymisji premiera Morawieckiego – oświadczył poseł KO.

– Zamiast nowego ładu jest po prostu PiS-owski bajzel. Taka jest prawda. Wszyscy czujemy się zagrożeni i wszyscy tracimy – podsumował Grabiec działania rządu Morawieckiego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę