Gronkiewicz-Waltz: Możemy rozwiązać Marsz Niepodległości!

Na temat zbliżającego się Marszu Niepodległości stanowczo wypowiedziała się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zapowiedziała, że w razie pojawienia się na nim haseł łamiących prawo, zdecyduje się go rozwiązać. 

   

Na antenie TVN24 prezydent Warszawy zapowiedziała, że spodziewa się, iż organizatorzy marszu zadbają w należyty sposób o to, by podczas zdarzenia nie było ludzi łamiących prawo, a także żadnych transparentów z niewłaściwymi hasłami. Podkreśliła, że oczekuje, iż organizatorzy, MON i ŻW wykluczą z marszu osoby, które będą zachowywały się w sposób naruszający prawo. Zaznaczyła też, iż oczekuje, że zadbają też o to, by w czasie Marszu Niepodległości takich osób po prostu nie było.

– Na pewno nie reagujemy w sposób pochopny, ale reagujemy wtedy, kiedy trzeba – powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego rady Ministrów, zapowiedział, że nie dopuszczą do tego, by podczas marszu doszło do zakłóceń. – Nie dopuścimy do tego, by kompromitować Polskę przez zakazane emblematy czy hasła siejące nienawiść – mówił w programie „Tłit”.
Przypomnijmy, że marsz ma rozpocząć się o godzinie 15. Zebrani wyruszą spod ronda Dmowskiego, przejdą Alejami Jerozolimskimi, Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego aż do Ronda Waszyngtona. Całość rozpocznie przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News