Politycy PO Hanna Gronkiewicz-Waltz i Marcin Święcicki wzięli udział w kweście na warszawskich Powązkach. Cel szczytny, jednak nie wszystkim uczestnictwo tych osób w kweście się spodobało. M.in. Paweł Kukiz postanowił wrzucić kamyczek do ogródka Platformersów.

Prezydent Warszawy na swoim profilu FB opublikowała wpis: – Na Cmentarzu Powązkowskim trwa kwesta „Ratujmy zabytki Powązek”. W tym roku zebrane podczas kwesty środki przeznaczone zostaną na dalszą renowację nagrobków w Alei Katakumbowej. Stare Powązki to jeden z najpiękniejszych i najbardziej lubianych przez warszawiaków cmentarzy. Wielu mieszkańców stolicy bierze udział w zbiórce i wspiera ratowanie zabytkowych pomników.

Na FB wypowiedział się też Paweł Kukiz, zadając krótkie, sarkastyczne pytanie: „HGW i puszka… Altruizm czy proroctwo?”. Wpis zasypała lawina pozytywnych ocen, pokazały się też liczne komentarze krytykujące prezydent Warszawy.

Jeden z użytkowników FB stwierdził: – Po tym co zrobili Ci ludzie Warszawiakom,to ja podziwiam ich za odwagę,aby patrzeć teraz społeczeństwu prosto w oczy. Chyba, że liczą teraz na jakieś akty poniżania ich.

Inna internautka pisze: – Poczucie humoru, które świetnie pasuje do Kukiza. Ja gardzę takimi hipokrytami i hienami cmentarnymi jak HGW. Najpierw okrada ludzi, a potem czyta dzieciom przed kamerami i zbiera do puszek? Nie będę dzisiaj tego komentować dalej i klnąć, bo święto w Polsce.

Znaleźli się też internauci, którzy odnieśli się negatywnie do wpisu Kukiza: – Trudno mi zrozumieć prostactwo i Twojego wpisu Pawle i aklamacji tego licznego grona przytakujących Ci i popisujących się akolitów. Po prostu wstyd.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213099436754666&set=a.2617095760765.128856.1656256890&type=3

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę