Hanna Gronkiewicz-Waltz, odchodząc z ratusza, przekonywała, że rezygnuje z polityki i wreszcie znajdzie więcej czasu dla swoich wnuków. Na wcześniejszą emeryturę lub na dłuższą przerwę od pracy mieli ją także wysyłać politycy Platformy Obywatelskiej. Tygodnik „WPROST” podaje, że sytuacja się nieco zmieniła. Lider ugrupowania zaproponował Hannie Gronkiewicz-Waltz, żeby kandydowała do Senatu z okręgu warszawskiego.

Dlaczego wynikła taka zmiana? Okazało się Gronkiewicz-Waltz w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością wśród warszawiaków. Tygodnik „WPROST” podaje, że Grzegorz Schetyna „chce wykorzystać znane nazwisko Gronkiewicz-Waltz, bo tych w PO jak na lekarstwo”.

– Była prezydent liczyła, że przewodniczący PO wystawi ją w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pytała mnie, ile kosztuje mieszkanie w Brukseli, jak się tam żyje. Była wyraźnie zainteresowana startem do europarlamentu – poinformował jeden z brukselskich polityków. Jak wynika z zapowiedzi, w Parlamencie Europejskim PO ma reprezentować Bronisław Komorowski.. Lider PO jednak nie był przekonany do jego kandydatury.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!