Od kilku tygodni prorządowe media prowadzą kampanię propagandową dyskredytującą marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego, oskarżając go o branie łapówek. Miało mieć to miejsce, gdy Grodzki pracował jako lekarz.

Do ataków na Grodzkiego odniósł się na Facebooku prezydent Sopotu Jacek Karnowski. „Widać styczniowa tragedia nic nie nauczyła PiS. Dalej szczują poprzez swoją sprawdzoną tubę propagandową TvPiS, godną PRL-u. Taka nagonka łatwo budzi demony, ludzi chorych z nienawiści i może doprowadzić do kolejnego mordu politycznego”, podkreślił Karnowski, nawiązując do zamordowania w styczniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Adamowicz był wcześniej obiektem zmasowanej kampanii nienawiści ze strony mediów publicznych, realizujących propagandę PiS.

Włodarz Sopotu zwrócił w tym kontekście uwagę na to, „jak trudne do zniesienia dla dyktatorskiej władzy są niezależne sądy, samorządy i Pakt Senacki. Nie możemy dać się zastraszyć! Oby tylko opozycji starczyło mądrości, a posłom determinacji w wykonywaniu podstawowych obowiązków wobec wyborców – obecności na głosowaniach!”, zaapelował.

„Nie dajmy do końca zniszczyć tak ciężko wywalczonej demokracji i naszej obecności w Unii Europejskiej. Nie dajmy sobie narzucić modelu wschodniego”, zakończył swój wpis prezydent Karnowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę