Groził śmiercią prezydentowi Radomia! Trafił do aresztu!

REKLAMA

35-letni mężczyzna, podejrzany o to, że na jednym z portali społecznościowych groził śmiercią prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu, decyzją sądu trafił do aresztu. Taką informację przekazała mediom w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Do interwencji policji i wymiaru sprawiedliwości doszło po tym, jak we wtorek prezydent Radomia złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która w mediach społecznościowych zamieściła wpis z groźbą wobec niego. Na jednym z prywatnych profili na portalu społecznościowym zostało opublikowane zdjęcie drzewa z wbitym w pień nożem i podpisem: „Witkoski bedziesz nastempny” (pisownia oryginalna).

REKLAMA

Funkcjonariusze policji szybko ustalili personalia internauty, który dokonał wpisu. Okazało się, że jest nim 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Do jego zatrzymania doszło w środę w Gdańsku, gdzie przebywał na szkoleniu zawodowym. Policjanci znaleźli też nóż, który był widoczny na zdjęciu.

Mężczyznę aresztowano i usłyszał on zarzut kierowania gróźb karalnych wobec prezydenta Radomia. Grozi mu za to do dwóch lat więzienia.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: