Groźna nawałnica przeszła nad Wielkopolską! Powalone drzewa, zerwane dachy…

Wczoraj późnym popołudniem i wieczorem nad Wielkopolską przeszła niebezpieczna nawałnica. Żywioł powalił drzewa, zerwał dachy. W Jankowie Przygrodzkim piorun uderzył w oborę.

W samym Poznaniu i powiecie poznańskim straż była wzywana aż około 100 razy. – Głównie chodziło o połamane drzewa i zerwane sieci energetyczne. Doszło też do podtopień, ale największe szkody wywołał jednak silny wiatr. Doszło też do trzech pożarów – mówił „Głosowi Wielkopolskiemu” Michał Kucierski, rzecznik prasowy poznańskiej straży pożarnej.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski

Do groźnej sytuacji doszło w Jankowie Przygrodzkim, gdzie piorun uderzył w oborę. Wnętrze budynku szybko objęły płomienie. Na skutek pożaru i zadymienia padło 11 sztuk bydła. Resztę ewakuował właściciel. Na miejsce zdarzenia wysłano sześć jednostek straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce i ugasili pożar.

W powiecie ostrowskim również było groźnie. Powalone drzewa całkowicie zablokowały drogę z Ostrowa Wielkopolskiego do Odolanowa oraz w kierunku Sulmierzyc. Niebezpiecznie było też w samym Poznaniu, gdzie na Jeżycach w okolicy ul. Klaudyny Potockiej silny wiatr wyrwał duże drzewo wraz z korzeniami.

Czytaj także:  Partie Gowina i Ziobry nie mają szans samodzielnie wejść do Sejmu

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.