Zapadlisko
Fot. OSP Bydgoszcz-Fordon Facebook

We wtorkowy wieczór na jednym z osiedli w Bydgoszczy doszło do awarii wodociągowej, na skutek której zapadła się ziemia, a grunt został podmyty. W efekcie uszkodzone zostały dwa samochody, które po prostu wpadły do dziury.

Do awarii wodociągu doszło we wtorkowy wieczór przy ulicy Kleina w Bydgoszczy. Służby otrzymały zgłoszenie około godziny 18:30, natomiast wypływająca z rury woda bardzo szybko zalewała ulice i chodniki, a do tego wdzierała się do piwnic w okolicznych blokach.

– Dostaliśmy zgłoszenie, po czym okazało się, że doszło do pęknięcia przyłącza wodociągowego. Woda wydostała się na powierzchnię ulicy, zalała ją i podmyła grunt. Na parkingu bloku przy ulicy Kleina 5 zrobiło się zapadlisko – tłumaczył dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, cytowany przez „Gazetę Wyborczą”.

Na miejscu pojawili się również policjanci i członkowie Pogotowia Energetycznego. Woda wyrządziła również szkody na parkingu – powstało duże zapadlisko, do którego wpadły dwa auta. Zostały wydobyte przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

– Syna samochód stał po tej stronie. Byłam w przychodni, mama do mnie zadzwoniła, że się dziura zrobiła i pytała się, gdzie ma syn auto. Na szczęście po przeciwnej stronie, więc tylko biegiem po samochód i zdążyliśmy przeparkować – relacjonowała radiu Eska jednak z mieszkanek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę